Październik to miesiąc, który wciąż cieszy się popularnością wśród par planujących ślub. Przepiękne jesienne barwy to idealna scenografia dla uroczystości. Z drugiej strony – temperatura za oknem nie jest już tak wysoka, jak w okresie letnim. Czy zatem warto decydować się na wesele w październiku? Przedstawiamy plusy i minusy tego rozwiązania.

Wesele w październiku to idealne rozwiązanie dla osób, które stawiają na wyraziste, kolorystyczne akcenty. Odcienie brązu, intensywne pomarańcze, czerwienie, czy fiolety – to barwy, które doskonale komponują się z naturalnym wystrojem otaczającym miejsce wydarzenia. Co więcej, las, park, czy ogród pełen różnobarwnych liści to wymarzona sceneria na sesję ślubną.

Naturalne, sezonowe dekoracje

Dekoracja sali nie musi być kosztowna. Jesienią bez problemu zdobędziemy złociste liście, szyszki, czy kasztany, którymi ozdobimy salę weselną lub kościół. Co więcej, w kompletowaniu ozdób mogą pomóc świadkowie, czy drużbowie – będzie to dodatkowa okazja do integracji i omówienia wszystkich kwestii dotyczących tego najważniejszego dnia. Ciekawym pomysłem jest także wykorzystanie dyni jako elementu dekoracyjnego. Lampiony, dynie stojące na schodach, parapetach, czy nawet z wypisanymi imionami państwa młodych – z pewnością dodadzą klimatu całej uroczystości.

Ekonomicznie i praktycznie

Październik to okres, w którym prościej znaleźć wolny termin w interesującym nas lokalu. To jednak nie jedyna korzyść. Wielu restauratorów w tym okresie oferuje specjalne zniżki, dzięki czemu nie tylko unikniemy stresu spowodowanego obawą o dostępność miejsca, ale i obniżymy koszty. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku usług DJ-a, fotografa, czy kamerzysty. Ich stawki mogą być nawet o kilkanaście procent niższe.

Pogoda zmienną jest

Jesienna pogoda może być zmienna, dlatego dobrze jest monitorować prognozy i przez wydarzeniem poinformować gości, czy powinni zabrać ze sobą dodatkowe okrycie. A jeśli ceremonia ma odbyć się na zewnątrz – warto przygotować plan awaryjny. Brak słońca, czy nawet opady deszczu nie muszą niszczyć „tego jedynego dnia – tłumaczy Joanna Hoc-Kopiej, ekspertka Dworu Korona Karkonoszy. To świetna okazja, by zaopatrzyć gości w stylowe, dedykowane parasole, które potem stanowić mogą pamiątkę uczestniczenia w tym wyjątkowym dniu – dodaje ekspertka Dworu Korona Karkonoszy.

Krótsze dni

Należy pamiętać, że jesienią o wiele wcześniej robi się ciemno. Dlatego, jeśli ceremonia zaślubin rozpocznie się w kościele po godzinie 15, dobrze jest przygotować się na to, że po wyjściu na zewnątrz będzie panował zmrok. To jednak nic złego – stanowi to idealną okazję do stworzenia szpaleru ze sztucznych ogni, które rozjaśnią parę młodą, a jednocześnie stanowić będą doskonały element do przeprowadzenia kreatywnej sesji zdjęciowej – podpowiada Joanna Hoc-Kopiej, ekspertka Dworu Korona Karkonoszy.

Na koniec – jeśli jeszcze zastanawiasz się, czy wesele w październiku to dobry pomysł, zauważ, że jest to miesiąc zawierający literę „r”. Zgodnie z wieloma przesądami, ślub w tym miesiącu zapewni parze długie i szczęśliwe życie we dwoje. Zatem… nie ma na co czekać!

Dodaj komentarz