W 2016 roku do Polski sprowadzono ponad milion używanych samochodów. Świadczy to o niesłabnącej popularności pojazdów ze Stanów Zjednoczonych. Bardzo często świetne modele można zakupić po zdecydowanie niższej cenie niż na rodzimym rynku. Ofert jest mnóstwo, jednak jak szukać takich, które będą przejrzyste i wiarygodne? Podpowiadamy.

Specyfika amerykańskiego rynku

Stany Zjednoczone cieszą się jednym z największych rynków samochodowych na świecie. Wybór aut używanych jest zatem ogromny. Jednakże pojazdy w głównej mierze trzeba kupować zdalnie, co wiąże się z dużym ryzykiem. W USA handlarze mogą stosować takie same sztuczki, jak w Polsce i tak samo ukrywać autentyczne przebiegi oraz powypadkową przeszłość różnych modeli. Amerykanie nie stronią również od szpachlowania samochodów. Sprowadzanie pojazdów z USA wiąże się zatem z otrzymaniem pojazdu po zalaniu, powodzi czy huraganie.

Jeżeli chcemy sprowadzić samochód używany ze Stanów Zjednoczonych, musimy być przygotowani na dokonanie szeregu opłat oraz na długi czas oczekiwania, który może wynosić nawet do 40 dni. Aby odciążyć się z tego żmudnego procesu, warto sprowadzać używane samochody z USA za pośrednictwem wyspecjalizowanych firm importowych.

Samochód używany z USA – czym różni się od auta z Europy?

Auta amerykańskie mają silniki o większej pojemności, które spalają o wiele więcej paliwa od samochodów europejskich. Dominują w nich również napędy benzynowe. Niemal każde auto sprowadzone z USA ma także automatyczną skrzynię biegów, a wnętrza są świetnie wyposażone. Przed zakupem koniecznie trzeba jednak sprawdzić dostępność części zamiennych w Polsce oraz ich koszty. Nie każdy warsztat podejmie się bowiem naprawy samochodu amerykańskiego.

Import aut z USA pokazuje jednak, że dla Europejczyków nie ma większego problemu z przejściem na amerykański styl aut. Dzięki temu rynek samochodowy cały czas poszerza się o nowe egzemplarze, które mogą być łatwo modyfikowalne i proste w obsłudze nawet dla początkującego kierowcy.

Dodaj komentarz