Większość z nas pamięta jeszcze zachwyt nad amerykańskimi czarno-białymi filmy, w których często pojawiał się motyw salonu stworzonego tylko dla mężczyzn – w oparach cygar i wszędobylskiego zapachu whisky. Nic więc dziwnego, że ówcześnie wraca się coraz chętniej do tej aranżacji. Klienci zarówno barberów jak i fryzjerów mają niebywałą okazję przebierać w najlepszych salonach, oferujących usługi wykonywane na najwyższym, mistrzowskim wręcz poziomie.

Barber a fryzjer – jakie są różnice?

Barber niegdyś nazywany był golibrodą i typowo męskim odpowiednikiem fryzjera. Holistycznie zadba on o rewelacyjną prezencję i świetne współgranie wyglądu brody i fryzury. Fryzjer zaś oferuje kompleksowe usługi w dziedzinie strzyżenia włosów, mycia, układania ich, koloryzacji lub dekoloryzacji i rzecz jasna – pielęgnacji, z pomięciem jednak specjalistycznego zajęcia się męskim zarostem. Jest to powód, dla którego coraz większe grupy mężczyzn swe kroki kierują do przeżywających renesans salonów barberskich, zwalniając tym samym fotele Paniom umówionym na spotkanie z fryzjerem. Profesjonalny kurs fryzjerski otwiera drzwi do znalezienia dla siebie zawodu kreatywnego, dynamicznego i zapobiegającemu nudzie, co więcej – coraz więcej osób postanawia przekwalifikować się ze swoich stanowisk właśnie w tym kierunku.

Barber i fryzjer – jak zostać?

Obecnie znaleźć można rewelacyjne placówki szkoleniowe, które otwierają możliwość zdobycia i pielęgnowania kunsztu zawodu barbera i fryzjera. Jeśli marzeniem jest wykonywanie tych zawodów warto postawić na miejsca z doświadczeniem szkoleniowym, dobrym programem nauki, możliwością sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce pod okiem prowadzącego oraz atmosferą otwartości, która stwarza najlepsze warunki do przyswajania wiedzy i rozwinięcia swoich umiejętności w pełni. Najlepsze miejsca do odbycia kursu mają propozycję zarówno dla osób już wtajemniczonych, które miały okazję pozyskać już wiedzę oraz dla tych początkujących. Warto zwrócić uwagę na czas trwania kursu, liczebność grup szkoleniowych, obecność modeli i sprzętu, wykształcenie i doświadczenie osób prowadzących. Wysokie standardy wszystkich tych składowych to kwintesencja profesjonalnego kursu fryzjerskiego. Godnym uwagi aspektem funkcjonowania najlepszych placówek szkoleniowych jest oferowanie pomocy i wsparcia kadetom w starania się o dofinansowanie do kursu lub umożliwienie rozłożenia jego ceny na raty. Profesjonalny kurs fryzjerski dzięki takiemu rozwiązaniu nie będzie uciążliwym finansowo i spędzającym snu z powiek – najlepszym placówkom zależy bowiem na jak najbardziej wartościowym treningu i przygotowaniu przyszłych mistrzów, bez ograniczania ich w kwestiach pieniężnych.

Profesjonalny kurs fryzjerski dla każdego

Miejscem, które spełnia wszystkie opisane wyżej warunki i zapewnia wartościowe szkolenia pod okiem wysoko wykwalifikowanej kadry jest: https://szkolabarberska.pl/dla-niezielonych/ . Strona jest bardzo przejrzysta, dzięki czemu każdy potencjalny uczestnik szkoleń odnajdzie najpotrzebniejsze dla siebie informacje. Warszawska Szkoła Barberska działa na rynku z wyjątkowo długim stażem, dzięki czemu może przekazać pełną wiedzę podczas szkoleń w ramach profesjonalnego kursu fryzjerskiego, a kadra osób uczących ma szerokie doświadczenie w branży fryzjerskiej, barberskiej, kosmetologicznej i beauty. Trenerzy swoją wiedzę zdobywali w wieloletniej pracy praktycznej oraz podczas wielu kursów na terenie Polski i za jej granicami. Pozyskiwanie wiedzy teoretycznej i praktycznej w Warszawskiej Szkole Barberskiej odbywać może się podczas trzech rodzajów kursów w tym dla początkujących (Od zera do Barbera), dla osób z nieco większym doświadczeniem (Barberski Set) oraz dla osób posiadających wiedzę i chcących cały czas się rozwijać i doskonalić swoje umiejętności (Barber Pro: Szkolenie Long Trim, Fast Fade oraz Nitka&Wosk).

Dodaj komentarz