To już pewne. Lexus przygotował nową generację swojego flagowego SUV-a. Najnowsza odsłona modelu LX zadebiutuje w środę 13 października. Luksusowa terenówka mocno się zmieniła.

Przygoda czeka

Lexus zaprezentuje nową generację swojego największego SUV-a w czasie wydarzeń w Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich (gdzie luksusowe terenówki znajdują wielu nabywców). Prezentacje odbędą się w środę 13 października o 18:30 polskiego czasu. W tym samym momencie ruszy premiera online, która pozwoli zobaczyć auto miłośnikom marki w pozostałych częściach globu. Obejrzymy ją na żywo w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=uXj2ISnZnsU. Hasłem przewodnim pokazu jest „Adventure awaits” (Przygoda czeka).

To już wiemy

Zapowiadając premierę, Lexus podzielił się zdjęciem przedstawiającym tył flagowego SUV-a w nowym wydaniu oraz krótkim filmem. Możemy wyczytać z nich sporo informacji. Potężną tylną klapę – typową dla luksusowej terenówki – przecina teraz pozioma listwa świetlna. Taki zabieg stylistyczny nie dziwi nikogo, kto zna nowe Lexusy – podobne rozwiązanie styliści japońskiego producenta zastosowali w modelach NX czy UX.

Na pokrywie bagażnika znalazło się też – zgodnie z pojawiającymi się wcześniej pogłoskami – oznaczenie LX 600. Wiemy zatem, że LX będzie dostępny z mocnym silnikiem benzynowym. Prawdopodobnie będzie to nowa jednostka 3.5 V6 z dwiema turbosprężarkami, podobna do tej, którą Toyota montuje w pokazanym niedawno Land Cruiserze 300. Motor wytwarza 415 KM i 650 Nm. Dla porównania kierowca aktualnego Lexusa LX 570 ma do dyspozycji około 390 KM oraz niecałe 550 Nm. Na ten moment to jednak spekulacje. Wszystkiego dowiemy się 13 października.

Dodaj komentarz