To coś więcej niż zwykły masaż relaksacyjny, który zniweluje bóle mięśni, głowy czy kręgosłupa. Masaże orientalne to zabiegi holistyczne, podczas których masażysta pracuje także z emocjami, zarówno pozytywnymi jak i negatywnymi. Holistyczne podejście jest gwarancją przywrócenia wewnętrznej równowagi, wyzbycia się stresu i utrzymania zdrowego ciała.

 – W dzisiejszym świecie wszyscy potrzebujemy uspokojenia i wyciszenia. Stres związany z aktualną sytuacją pandemiczną jest wszechobecny. Warto więc sięgnąć po coś, co choć na chwilę oderwie nas od otaczającej rzeczywistości, ukoi nerwy i przeniesie w zupełnie inny, lepszy świat. Z całą pewnością może to być dobrze wykonany zabieg orientalny – mówi Emilia Lewszuk, technik masażysta z centrum odnowy biologicznej Wy-SPA w Białymstoku. To miejsce jako jedno z niewielu w regionie oferuje profesjonalne masaże orientalne.
Podstawą masażu orientalnego jest teoria istnienia przemian i krążącej energii witalnej. Zabieg ten stanowi podstawę pobudzania w przypadkach deficytu i hamowania w stanach nadmiaru energii. Co wyróżnia masaże orientalne? Jest to na pewno technika masowania i towarzysząca atmosfera tajemniczości, którą zapewniają odpowiednio dobrane olejki, muzyka. Masaż orientalny trawa do 1,5 godziny. W tym czasie pobudzane jest całe ciało – od stóp do głów – dosłownie.

– Podczas wykonywania masażu używam ciężaru swojego ciała, masuję zarówno dłońmi jak i przedramionami. Najważniejsze by pacjent nie odczuwał bólu i czuł się zrelaksowany. Z jednej strony rozluźniamy mięśnie, z drugiej wyciszamy organizm, poprawiamy nastrój. Masaże orientalne polecane są dla każdego. – dodaje Emilia Lewszuk. – Po odblokowaniu energii podczas masażu wychodzą wewnętrzne, nieraz od lat skrywane problemy, negatywne emocje. Zdarzają się też skrajne reakcje takie jak śmiech czy płacz.

Hawajski masaż Lomi Lomi

Hawajski masaż Lomi Lomi to doskonały przykład masażu orientalnego, który wykonywany systematycznie pozwala uzyskać niesamowite efekty. Pochodzi ze starożytnej tradycji hawajskiej, jest stylem świątynnym, tzn., że taki rodzaj masażu wykonywany był tysiące lat temu w hawajskich świątyniach przez kahunów-kapłanów-szamanów-lekarzy.
– Na poziomie fizycznym – leczy ciało, najpierw wymywając, zdejmując stres, napięcia i blokady. Dociera do głębszych schorzeń i pomaga je uzdrowić. Na poziomie emocjonalnym – uspokaja, odcina od negatywnych emocji i uczuć, pozwala odetchnąć, wyciszyć się, ukoić na wiele dni. Masaż Lomi Lomi Nui głęboko odpręża, rewitalizuje, napełnia ciało i umysł energią nowej jakości – czystą, odżywiającą i radosną – kończy specjalistka z Wy-SPY.

Dodaj komentarz