W naszej kulturze przyjęło się, że w kwestii relacji damsko-męskich pierwszy krok powinien wykonać mężczyzna – nadal wyjście z inicjatywą przez kobietę wydaje się szczytem nowoczesności, a czasem uznawane jest wręcz za akt pewnego rodzaju odwagi. Prawdą jest jednak, że mężczyźni, tak samo jak kobiety, nie lubią bolesnego odrzucenia przez osobę płci przeciwnej. Warto więc, aby dostrzegać konkretne znaki u kobiet, które świadczą o ich potencjalnym zainteresowaniu. W przypadku ich zaistnienia rośnie prawdopodobieństwo, że odpowiedzą oni pozytywnie na próbę zacieśnienia relacji i głębszego poznania się.

Po czym poznać, że dziewczyna jest zainteresowana?

Kobiety w kwestii okazywania swoich uczuć są zdecydowanie bardziej skomplikowane niż mężczyźni, dlatego nie ma jednej i dobrej odpowiedzi na to pytanie. Generalnie jednak, kobieta, która chciałaby zainteresować mężczyznę i sprowokować go do wykonania pierwszego kroku będzie chętnie odpisywać na wiadomości, nie będzie zwlekać ze spotkaniami, a także będzie starać wyglądać na nich jak najładniej. Dziewczyna zainteresowana mężczyzną jest także zwykle lekko zdenerwowana w jego towarzystwie, ponieważ chciałaby wypaść jak najlepiej. Czasami zdarza się, że tylko podczas konkretnych spotkań, na których spodziewa spotkać się tego jednego chłopaka, którego adoruje założy ona bardziej atrakcyjne ubrania lub nałoży mocniejszy niż zwykle makijaż. Zwykle albo zapatruje się ona na swojego wybranka albo przeciwnie ma problem, żeby utrzymać z nim kontakt wzrokowy – zwykle dąży do kontaktu fizycznego, chociażby do drobnego złapania za rękę czy niewinnego przytulenia się.

Co robić, gdy dziewczyna jest zainteresowana?

Kiedy mężczyzna jest już pewien, że dziewczyna jest nim zainteresowana i sam ma chęć zbliżenia się do niej, powinien wykonać pierwszy krok. Oczekiwanie, że zrobi to kobieta może być raczej rozczarowujące. Warto więc zaprosić dziewczynę na wspólny wypad odpowiadający wspólnym zainteresowaniom. Pomysłów na randkę mogą być tysiące – oklepana romantyczna restauracja czy kino coraz częściej zamieniana jest na bardziej aktywne formy wypoczynku. Czemu by nie zabrać fajnej dziewczyny na rowery lub rolki? Dlaczego by nie udać się razem na spacer do parku czy może na wycieczkę do zoo? Prawdą jest jednak to, że miejsce nie ma tak naprawdę wielkiego znaczenia. Najważniejsze jest to, że dwie osoby pomiędzy którymi kiełkuje piękne uczucie są razem i przeżywają razem chwile, których nie zapomną przez dłuższy czas.

Dodaj komentarz