Kiedy powinniśmy pomyśleć o zabiegu w klinice medycyny estetycznej? Czy botoks lub lifting powstrzyma zmarszczki, a zabiegi wyszczuplające rzeczywiście pomogą w uzyskaniu upragnionej sylwetki? Czy w ogóle warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej i po co?

Medycyna estetyczna nie jest fanaberią, lecz powstała po to, by pomagać w usunięciu wad, którym nie da się zapobiec w naturalny sposób. Oferta na rynku jest szeroka i warto się jej przyjrzeć w różnych momentach życia – nie tylko wtedy, gdy znajdujemy na swojej skórze objawy starzenia, ale też np. po porodzie, czy w sytuacji, gdy po prostu przeszkadza nam jakaś wada, z którą się urodziliśmy – mówi Beata Drzazga, właścicielka Drzazga Clinic z Chorzowa.

Atrakcyjny wygląd sprzyja sukcesom

Klinika medycyny estetycznej to nie to samo, co salon piękności. Specjaliści i lekarze przywracają tu naturalne piękno i prowadzą pacjentów ku zdrowemu i lepszemu życiu, spełniając rolę swoistych psychologów ciała. Skorzystanie z konsultacji i zabiegu bardzo często wiąże się bowiem z powrotem wiary w siebie i sprawia, że po skończonym leczeniu pacjenci czują się po prostu szczęśliwsi.

Wygląd jest bardzo ważny i z całą pewnością wpływa na nasze samopoczucie, pomaga też w osiąganiu sukcesów – jest przekonana Beata Drzazga. Jeśli czujemy się atrakcyjnie, inaczej rozmawiamy z ludźmi, skuteczniej pracujemy, mamy więcej energii. Wiem to po sobie. Warto więc zgłosić się na konsultację choćby po to, by po prostu poznać możliwości, które oferujemy. Nasi lekarze na pewno podpowiedzą, co można zrobić, wyjaśnią kiedy będziemy mogli się spodziewać efektów.

Atrakcyjny wygląd sprzyja sukcesom. Większość tzw. ludzi sukcesu to osoby zadbane, regularnie wykonujące ćwiczenia fizyczne i pilnujące diety. To nie jest tylko presja środowiska, ale po prostu świadomość, że wygląd jest równie ważny jak inne aspekty życia – uważa właścicielka Drzazga Clinic. Jeśli o siebie dbamy, po prostu mamy szansę na dłuższe i zdrowsze życie, i, co za tym idzie, więcej sukcesów na koncie.

Nauczyć się kochać siebie

Beata Drzazga jest właścicielką niejednej firmy – poza Drzazga Clinic jest też prezeską śląskiej kliniki BetaMed i butiku Dono da Scheggia w Katowicach, rozwija też biznesy w Stanach Zjednoczonych. Swoją karierę zawodową łączy z macierzyństwem – ma trójkę dzieci. Jak to robi, że znajduje też czas dla siebie? Po prostu pamiętam o sobie, nauczyłam się siebie kochać. Czas dla siebie jest według mnie równie ważny jak poświęcanie go dzieciom i pracy zawodowej, po prostu trzeba go znaleźć – wyjaśnia.

Tymczasem wiele osób w natłoku obowiązków zapomina o sobie, co bardzo często powoduje frustrację, zmęczenie i niechęć, by dalej cieszyć się życiem. W końcu dzieci wyfruwają z gniazda, czas na spełnienie zawodowe się kończy i zostajemy sami, często schorowani, z poczuciem, że już nikomu nie jesteśmy potrzebni i że wszystko poświęciliśmy innym. A co z nami?

Gdy pokochamy siebie, zrozumiemy, że to my jesteśmy kluczem do wszystkiego, co w naszym życiu ważne – podsumowuje Beata Drzazga.  Nasz wygląd jest naszą wizytówką, świadczy o nas, sprawia, że jesteśmy lepiej postrzegani.

Często decyzji o poddaniu się zabiegom towarzyszy cały ciąg zmian, które sobie narzucimy. Zmieniamy nawyki żywieniowe na zdrowsze, zaczynamy uprawiać sport, po prostu nabieramy świadomości, że warto zrobić coś dla siebie, że nasze ciało na zewnątrz jest równie ważne jak nasze wnętrze i dusza. Stanowimy przecież całość a medycyna estetyczna jest niczym innym jak leczeniem tego, co widać gołym okiem. Skoro więc decydujemy się np. na naprawienie biodra, to czemu nie pomyśleć o zlikwidowaniu rozstępów, których się wstydzimy, czy zatrzymać na dłuższy czas proces starzenia – może to zrobić teraz każdy, więc na pewno warto skorzystać z darów nowoczesnej nauki.

Dodaj komentarz