W lato eksponujemy skórę na słońce w nadziei na złotobrązową piękną opaleniznę. Promienie słońca przynoszą nam witaminę D. Są również odpowiedzialne za produkcję hormonów szczęścia. Jednak bez odpowiednich przygotowań narażamy skórę na oparzenia i poparzenia słoneczne a w przyszłość ryzykujemy rakiem skóry.

Absolutnie niezbędne w ochronnie jest codzienne używanie kremów z filtrem. Promienie słoneczne nie tylko przynosi nam witaminę D ale jest również odpowiedzialnie za proces starzenia się skóry. Jest odpowiedzialne za starzenie nawet w 70%! Doskonalę z tego faktu zdają sobie wiecznie młode Azjatki. Ich wygląd nie jest tylko i wyłącznie kwestią genów, odpowiedniej diety ale również metod dbania o skórę (unikania słońca, nawilżania i stosowania kremów przeciwsłonecznych). A więc jeśli za dziesięć lat nie chcesz przypominać pomarszczonej rodzynki trzymaj się tego kroku codziennie. Aby filtr działał musimy pamiętać o nakładaniu odpowiedniej ilość- jest to około pół łyżeczki do herbaty na twarz.

Na co zwracać uwagę kupując filtr słoneczny?
Przede wszystkim na to czy zawiera filtr zarówno UVA jak i UVB. Ten pierwszy odpowiedzialny jest za starzenie się naszych tkanek. A UVB jest odpowiedzialny za ochronę przed poparzeniami słonecznymi oraz tępo w jakim nasza skóra się opali. Osoby o jasnej karnacji powinny pamiętać o kremach z wysokim filtrem UV. Dzieci niezależnie od karnacji powinny stosować kremy z ochroną w przedziale 20-30. Jeśli stosujemy leki między innymi antybiotyki lub tabletki antykoncepcyjne stosujemy filtry z maksymalną ochroną.

O czym powinniśmy pamiętać wystawiając się na słońce?
O ochronię naszych gałek ocznych, głowy i karku. Mocne światło może niszczyć nam wzrok powodując między innymi zaburzenia w sposobię postrzegania kolorów. Bez odpowiedniego nakrycia głowy i karku ryzykujemy udarem. Unikamy słońca w czasie, w których świeci najmocniej czyli w godzinach około 11-15. Podsumowując: Pamiętajmy że słonce jest zdrowe do momentu, w którym stosujemy odpowiednią ochronę.