Zakupy robione w sieci

0
404

Robienie zakupów w sieci, za pośrednictwem sklepów internetowych, wcale nie jest aż tak bardzo niebezpieczne, jak to się może wydawać, bowiem obecnie istnieje stosunkowo dużo zabezpieczeń, dzięki którym w przypadku, gdy trafimy na nieuczciwego sprzedawcę, zawsze możemy odzyskać swoje pieniądze.

Przede wszystkim, zawsze w sytuacji, kiedy do transakcji dochodzi za pośrednictwem sieci internetowej mamy prawo gwarantowane odpowiednią ustawą, w myśl, której możemy towar zwrócić w ciągu kilku, zazwyczaj dziesięciu dni od dnia zawarcia transakcji. Jednym słowem trzeba tutaj powiedzieć, iż sklepy internetowe, są stosunkowo bezpieczne, jeśli chodzi prawa klienta, toteż jakiekolwiek obawy przez zawieraniem tego typu transakcji, są całkowicie bezpodstawne. Po prostu, musimy zdać sobie sprawę, iż każdy właściciel sklepu internetowego, doskonale wie, jakie ciążą na nim obowiązki, i nie będzie tutaj próbował, jakichkolwiek oszustw, na przykład poprzez sprzedaż przedmiotów, czy też usług, niezgodnych z opisem zamieszczonym na stronie sklepu internetowego. Takie działanie jest, bowiem obecnie traktowane, jako wykroczenie, i z tego tytułu na sprzedawcę może zostać nałożona grzywna. Inna sprawa to kwestia bezpieczeństwa naszych danych osobowych, które przecież będziemy podawać podczas zawierania transakcji, oraz dokonywania płatności za pośrednictwem przelewów internetowych, które w swojej bazie danych przechowywać będzie sklep internetowy. W kwestii samych przelewów, możemy powiedzieć, iż jest to bardzo bezpieczny sposób dokonywania płatności za zakupy robione w sieci, aczkolwiek już w przypadku danych osobowych, przetrzymywanych w bazach danych sklepu internetowego, już nie jest tak kolorowo.

Okazuje się, bowiem, iż obecnie nawet najnowsze zabezpieczenia są do złamania, przez wprawnego hackera, tym bardziej, iż darmowe oprogramowanie sklepu internetowego posiada otwarty kod źródłowy, a to oznacza, iż wszyscy hackerzy mogą dość swobodnie analizować aplikację sklepu internetowego, i wyszukiwać dziury w zabezpieczeniach. Generalnie o wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem są aplikacje sklepów internetowych pisanych przez specjalistów na zamówienie klienta, dostosowane do jego indywidualnych potrzeb, z zamkniętym, nieznanym przez nikogo kodem źródłowym.