Odzież ochronna dla pracownika

0
435

Sam miałem problemy z pracodawcami, którzy nie przykładają zbyt dużej uwagi, do tego by zagwarantować swoim pracownikom nie tylko odpowiednie warunki do pracy, ale nie potrafią ich odpowiednio do niej przygotować.

Własna odzież robocza

Bo jak można inaczej nazwać sytuację, kiedy to pracownik jest zobowiązany do tego, by załatwić sobie zimowe spodnie robocze? Niektórzy pewnie powiedzą, że marudzę, ale nie jest to prawda, wręcz przeciwnie, jeśli coś się takiego dzieje, już na samym początku, to człowiek się zastanawia, jak będzie się tak współpraca układać w przyszłości, bo mam dziwne wrażenie, że po takich doświadczeniach to raczej nie będzie ona udana. Nie chodzi tutaj o marudzenie na pracodawcę, bo nikt tego nie robi, nie rozumiem jednak, dlaczego to my mamy o wszystko zadbać, a w przypadku kontroli, tłumaczyć się choćby z braku kasku ochronnego. Rozumiem, że nie każdy popiera swojego szefa w pewnych działaniach, jednak chyba uwagę można mu zwrócić, zwłaszcza gdy pojawia się taki odpowiedni do tego moment. Możliwe, że w ten sposób uda nawiązać się dobre relacje, a o to nam wszystkim przecież chodzi, czasem to pomaga, jednak nie zawsze, a jeszcze częściej może niestety zaszkodzić.

Próba komunikacji

Jak zatem się zachować, gdy wszelkie próby nawiązania ludzkiego kontaktu zostaną zignorowane? Możemy pójść dalej, i powiadomić państwowego inspektora pracy, to zazwyczaj skutkuje tym, że nasz pracodawca zostanie prześwietlony. Sprawdzone zostaną warunki pracy, oraz odpowiednie podejście do bezpieczeństwa, zalecam na pewno jedno, reagowanie wszystkim w takich sytuacjach. Nie może być bowiem tak, że to na pracownika barkach jest zadbanie o odzież roboczą, albo narzędzia niezbędne do wykonywania pracy. W dzisiejszych czasach, to pracodawca ma obowiązek to wszystko zapewnić, a jeśli tego nie robi, to łamie warunki umowy, którą zawieramy. No właśnie, ta umowa, pamiętajmy, by zawsze ją podpisywać, gdyż wiele razy, jej brak, powodował większe problemy nie tylko dla pracodawcy ale również pracownika, upominajmy się o nią już na samym początku.