Oczyszczacz powietrza na miarę XXI wieku

0
364

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zakup oczyszczacza powietrza do swojego mieszkania. Wszystko to ze względu na panujący w wielu polskich miastach smog. Oczyszczacz powietrza Philips to sposób na oddychanie czystym powietrzem przynajmniej we własnym domu.

Co odróżnia oczyszczacz Philips AC5659/10 od innych ? Oczywiście na rynku istnieje wiele firm, które zajmują się produkcją oczyszczaczy powietrza, jednak, aby wybrać najlepszy z nich, powinniśmy przyjrzeć się przede wszystkim parametrom, które przemawiają na korzyść wymienionego modelu. Philips AC5659/10 to jedno z najnowocześniejszych urządzeń, spośród znajdujących się obecnie na rynku. Poniżej przedstawiono kilka cech, które wyróżniają go od innych.

Trzy filtry

Oczyszczacz powietrza marki Philips posiada, aż trzy filtry, które pomagają w oczyszczaniu naszego domowego powietrza. Filtr wstępny odpowiedzialny jest za usuwanie jedynie dużych zanieczyszczeń. Następnie nasze powietrze przechodzi przez filtr HEPA, którego żywotność została określona na około dwa lata ciągłego użytkowania. Kolejnym filtrem jest filtr węglowy. Jego zadaniem jest usunięcie licznych zanieczyszczeń gazowych. Ten rodzaj filtru to idealny sposób na pozbycie się zapachu oraz dymu papierosowego. Żywotność tego filtra została określona na rok. Oczyszczacze powietrza wyposażone w kilka filtrów są dużo lepszym rozwiązaniem, ponieważ pozwalają w lepszy sposób walczyć z zanieczyszczeniami.

Pięciostopniowa skala prędkości

Omawiane urządzenie pracuje w pięciu prędkościach, które mogą być dopierane przez nas ręcznie lub automatycznie. Praca automatyczna tego urządzenia polega na tym, że samo sprawdza ono aktualny stan powietrza w pomieszczeniu i dobiera odpowiedni program do jego oczyszczania. To naprawdę bardzo komfortowe rozwiązanie.

Pomiar stanu powietrza

Philips AC5659/10 to bardzo inteligentne urządzenie, które na dwa sposoby informuje nas o aktualnym stanie powietrza w domu. Nasze urządzenie pokazuje nam stan zanieczyszczonego powietrza przez wyświetlającą się wartość wskaźnika PM 2.5. Urządzenie informuje o poziomie zanieczyszczenia pomieszczenia również na czterokolorowym pierścieniu, który przyjmuje kolor adekwatnie do aktualnej czystości powietrza. Niemniej nie jest to jedyna nowoczesna funkcjonalność tego oczyszczacza. Na naszym wyświetlaczu pojawiają się również wiadomości o zawartości w powietrzu różnorodnych alergenów. To bardzo ważne informacje, i to nie tylko dla alergików.

Nowoczesny design

Wbrew pozorom oczyszczacz powietrza nie jest praktycznym, lecz brzydkim urządzeniem, które chcemy gdzieś ukryć. Model stworzony przed markę Philips został zaprojektowany w taki sposób, aby pełnić również funkcję dekoracji. Wymiary dotyczące szerokości i głębokości urządzenia to odpowiedni 33,5 i 45 cm. Natomiast wysokość sięga jedynie 32 centymetrów. Jak łatwo zauważyć, wymiary nie są duże, a więc nasze urządzenie nie będzie rzucać się w oczy. Dodatkowo oczyszczacz posiada opływowe kształty oraz białą obudowę, która z pewnością idealnie wkomponuje się w każde wnętrze. Nowoczesnego charakteru nadaje urządzeniu nowoczesny wyświetlacz. Dodatkowym atutem sprzętu jest z pewnością jego niewielka waga, która wynosi 8,8 kg. Wszystko to pozwala na łatwe przenoszenie oczyszczacza, jeżeli tylko pojawi się taka potrzeba.

Imponujące parametry techniczne

Również parametry techniczne świadczą o naprawdę wysokiej jakości urządzenia Philips AC5659/10. W ciągu godziny maksymalny przepływ powietrza wynosi 500 metrów sześciennych. To niewielkie urządzenie jest w stanie oczyścić 62,5 metra kwadratowego powierzchni średniej wysokości pomieszczenia, czy też 156,25 metra sześciennego powietrza.
Wiele osób z pewnością zastanawia się, jak wysoki jest pobór prądu w czasie pracy oczyszczacza Philips AC5659/10. Wbrew pozorom pobór mocy jest niewielki i wynosi do 82 watów. Philips AC5659/10 to naprawdę wysokiej jakości urządzenie, na które producent daje nam aż dwa lata gwarancji. Idealnie sprawdzi się zarówno w wielkich domach, jak i niewielkich mieszkaniach czy budynkach użyteczności publicznej. Każdy, kto rozważa zakup oczyszczacza, powinien zapoznać się z parametrami modelu AC5659/10.