Nalewki w domu

0
61

Wielu ludzi samemu woli przyrządzić wiele potraw samemu, niż kupować je w sklepach. Mają oni rację, bo przykładowo własnoręcznie zrobiona nalewka będzie całkowicie inaczej smakować, niż kupiona w sklepie. Własnoręczne wykonanie nalewki trudne nie jest, nawet dla osoby początkującej, powinno się jedna przed tym znać parę podstawowych zasad i zebrać wyposażenie do tego.

Najpopularniejsze są nalewki domowe wykonane przez moczenie owoców w alkoholu i dosypanie cukru do tego. W zależności od parametrów alkoholu i wagi cukru dostaniemy bardziej lub mniej procentowy wyrób. Do nalewek tego typu z reguły są używane różne odmiany wiśni, lecz sporo ludzi wykorzystuje także śliwki, pigwę i pozostałe gatunki owoców. Po wlaniu alkoholu owoce stoją w naczyniu ze szkła przez parę tygodni, zależnie od tego jaki jest przepis bez cukrem lub z cukrem. Niektóre osoby po odlaniu nalewki przysypują owoce cukrem i jeszcze raz odkładają naczynie na miesiąc czy dwa. Tym sposobem dostaniemy dwa różniące się ilością cukru i mocą roztwory, jakie wymieszane w odpowiednich proporcjach dadzą nam nalewkę dokładnie taką, jakiej oczekujemy. Zrobione nalewki dobrze jest trzymać w przeznaczonych do tego szklanych butelkach.

Oczywiście można wykorzystać zwykłe butelki po soku czy wódce, lecz butelki do nalewek posiadają swój wyjątkowy charakter, i jeżeli mamy tylko możliwość zakupienia ich, to powinniśmy to zrobić. W wielu sklepach z wyposażeniem do produkcji domowych alkoholi kupimy je bez kłopotów, takie sklepy sprzedają także wiele innych akcesoriów do samodzielnego wyrobu alkoholi, na przykładowo destylatory, gąsiorki lub też różne odmiany drożdży.

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKupujemy okna
Następny artykułKupujemy buty nessi
Uwielbiam przelewać swoje przemyślenia, swoją wiedzę na klawiaturę. Tak oto właśnie powstają moje publikowane tutaj teksty, które tworzę najczęściej dopiero w nocy.