Koty w domu

0
436

Wiele osób trzyma w mieszkaniu jakieś zwierzę. Jeszcze niedawno najbardziej popularne były psiaki, lecz powiększająca się liczba ludzi w miejsce psiaka woli wybrać kota, jaki także jest bardzo dobrym zwierzakiem w mieszkaniu. Sporo ludzi jest zdania, że kociak nie będzie się nadawał do chowania w blokach, że może się męczyć jak nie będzie mógł zwiedzić okolicy. Lecz to tylko mit, koty świetnie znoszą nawet bardzo małe pomieszczenia, starczy że dostaną miseczkę z pokarmem i wodą. Rzecz jasna żeby nasz kot dobrze się czuł, to powinniśmy nabyć parę potrzebnych rzeczy.

Jeżeli zastanawiamy się nad wzięciem kotka, to powinniśmy znaleźć jakiś większy sklep zoologiczny, w którym nabędziemy praktycznie wszystkie potrzebne rzeczy. Miseczka na wodę i jedzenie to najważniejsza rzecz dla kotów, podobnie jak jak drapaki, na których koty mogą ostrzyć swoje pazurki. Jeżeli nie zapewnimy im tego, to mogą zacząć drapać nasze meble, tak więc warto poświęcić sto złotych na coś takiego i ocalić szafy. Sporym zainteresowaniem zaczynają się cieszyć drapaki mające kształt konstrukcji i domków, gdzie kot naostrzy pazurki, ale przy tym mogą odpoczywać i się bawić.

Wiele osób kupuje także legowisko dla kotów, lecz spora część kotów lekceważy je i kładzie się w miejscach, w których będą się dobrze czuć, a nie tam gdzie ludzie wymyślili. Do regularnej opieki nad kotem powinniśmy nabyć obcinaczki do paznokci i szczotkę do czesania, szczególnie jak się ma kota z dłuższym włosem należy go systematycznie i regularnie wyczesywać. Konieczna jest także kuweta, gdzie miauczki mogą załatwić swoją potrzebę, warto kupić im również parę rzeczy do zabawy.