Ile kosztuje i na czym polega depilacja woskiem i pastą cukrową?

0
560

Zapewne każdy z Was słyszał o depilacji woskiem. Może i nie należy ona do najprzyjemniejszych, ale na pewno jest bardzo skuteczna. Ile kosztuje taki zabieg i czym się różni od depilacji pastą cukrową?

 

Depilacja woskiem jest jedną z najbardziej popularnych metod usuwania owłosienia. Mimo, że zabieg jest bolesny, to jednak zdobywa rzesze zwolenników – zarówno wśród pań, jak i panów. Profesjonalne salony dbają o to, żeby zabieg przeprowadzony był szybko i jak najmniej boleśnie. W salonie może być stosowany wosk na ciepło, który rozgrzewany jest do 45 stopni i nakładany jest na skórę. Nie wymaga on użycia pasków fizelinowych. W przypadku wosku miękkiego, kosmetyczka nakłada wosk, a następnie usuwa go za pomocą paska. Obie te metody mogą być stosowane przy usuwaniu wszelkiego owłosienia – na rękach, nogach, w okolicach bikini czy pod pachami. Koszt depilacji woskiem zależy oczywiście od części ciała, która jest depilowana. Przykładowa cena depilacji nóg to 89 zł dla pań i 119 zł dla panów przy użyciu wosku miękkiego. Szczegółowy cennik oraz wybrane oferty i promocje możecie znaleźć na stronie Easy Waxing, gdzie poczytacie też między innymi o depilacji brazylijskiej.

 
Istnieje podobny sposób depilacji, który ostatnio zyskuje na popularności. Jest on jednak dużo łagodniejszy niż plastry woskowe. Depilacja pastą cukrową, bo właśnie o niej mowa, jest naturalnym sposobem usuwania owłosienia, polecanym szczególnie do pozbycia się włosków w miejscach wrażliwych. Zabieg ten jednak musi być wykonywane przez wyszkolone kosmetyczki, które dzięki doświadczeniu przyklejają pastę tak, by nie dotykała i nie podrażniała skóry. Dzięki temu pasta może być kilkukrotnie nakładana w to samo miejsce, aby dokładnie usunąć wszystkie włoski. Jaka jest przewaga depilacji pastą cukrową nad woskiem? Przede wszystkim, według klientek zabieg ten jest mniej bolesny. W przeciwieństwie do wosku, nie podrażnia też skóry i usuwa dużo krótsze włoski niż większość metod depilacji. Ponadto pasta cukrowa równocześnie peelinguje skórę i łatwo ją usunąć, z użyciem zwykłej wody. Jeśli chodzi o koszt depilacji pastą, to jest ona nieco droższa od metody woskowej. Depilując nogi zapłacimy 205/229 zł (panie/panowie).

 
Oczywiście wybór metody należy do Was. Pamiętajcie jednak, że do depilacji okolic bikini polecana jest pasta cukrowa lub wosk na ciepło.