Dozownik do mydła w pianie HiG

0
805

Higiena jest niezwykle ważna, dlatego trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez mydła. Jednak tradycyjne kostki nie są odpowiednio sterylne, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się specjalne dozowniki do mydła w płynie, a zwłaszcza nowoczesny dozownik do mydła w pianie. Takie urządzenie można zamontować na ścianie w każdej łazience. Delikatna pachnąca pianka zachęci do mycia rąk nawet najbardziej opornych brudasów. Jak wiadomo, higiena rąk jest niezwykle ważna i pozwala znacząco zmniejszyć liczbę zachorowań, dlatego też tego rodzaju dozowniki montowane są nie tylko w domach prywatnych, ale także w firmach i instytucjach.

Jaki dozownik wybrać?

Choć w sprzedaży jest wiele dozowników do mydła HiG, to zaledwie kilka modeli nadaje się do mydła w pianie. Najlepiej zdecydować się na model, który pozwala na aplikację różnego rodzaju mydeł. Może on mieć pojemność 0,5l lub 1l w zależności od zapotrzebowania. Wiadomo, że tam gdzie przebywa więcej osób, lepiej sprawdzi się dozownik do mydła w pianie o większej pojemności. Redukuje to konieczność częstego napełniania, co może być dość uciążliwe. Warto o tym pomyśleć zwłaszcza w obiektach użyteczności publicznej, gdzie nieprzerwany dostęp do mydła dla pracowników i gości jest po prost niezbędny. Decydując się na tego typu dozownik, należy sprawdzić, czy posiada on system zapobiegający kapaniu. Dzięki niemu umywalka nie będzie zachlapana, co zmniejsza częstość sprzątania. Doza preparatu jest podawana na dłoń po pojedynczym naciśnięciu przycisku na dozowniku. Urządzenie można dzięki temu obsłużyć jedną ręką. Warto też sprawdzić, czy wybrany dozownik ma konstrukcję, która uniemożliwia wyrwanie do ze ściany lub dostanie się do jego wnętrza. Jest to szczególnie istotne w toaletach publicznych.

Niemal każdy dozownik do mydła w pianie jest obecnie wykonany z solidnego tworzywa sztucznego ABS. Jest ono twarde, gładkie i wysoce odporne na zarysowania. Wyróżnia się także lekkością, dzięki czemu wykonane z niego dozowniki ważą naprawdę niewiele. Możne je więc umieścić nawet na ścianie o słabej wytrzymałości, np. oddzielającej ubikację od łazienki. Zaletą tego tworzywa jest także dobra odporność chemiczna, dzięki czemu nawet po przypadkowym zabrudzeniu kwasem czy smarem, nie ulega ono uszkodzeniu.

Nowoczesny dozownik do mydła w pianie marki HiG jest całkowicie szczelny, co zapobiega skażeniu zawartości. Najczęściej z jednego wkładu można otrzymać aż 2000 porcji piany. Oczywiście wydajność zależy od modelu dozownika, dlatego warto to sprawdzić, zwłaszcza jeśli będzie on zamontowany w często użytkowanym miejscu. Jeśli chodzi o kolorystykę to najczęściej w sprzedaży są dozowniki w kolorze białym. Jednak niektóre modele można dostać z kolorze niebieskim, antracytowym, czarnym oraz metalowym matowym lub polerowanym. Większość z nich posiada specjalne okienko, dzięki któremu można łatwo monitorować poziom zużycia znajdującego się wewnątrz płynu i w razie potrzeby odpowiednio często go uzupełniać. Niektóre z dozowników mogą być uzupełniane także zwykłym mydłem w płynie lub płynem dezynfekcyjnym.

Wejdź na Higieniczny.pl i oberzyj aktualną ofertę na dozowniki do mydła w pianie marki HiG.