Dookoła Hvaru (Around Hvar by yacht)

0
687

Hvar to chorwackie miasto położone w Dalmacji na wyspie o tej samej nazwie. Górzysta wyspa Hvar uchodzi za jedną z najpiękniejszych wysp na świecie. Piękne malownicze krajobrazy, bogata roślinność i pola lawendy, z których słynie wyspa sprawiają, że jest to niezwykle urokliwe miejsce na odpoczynek. Otaczająca nas zewsząd natura pozwala na pełny relaks i skuteczne oderwanie się od codzienności.  Miasto Hvar jest z kolei bardzo popularnym kurortem turystycznym. W mieście znajdują się mury z VII wieku, piękna starówka i najstarszy XVII wieczny teatr miejski w Europie. Muzea, galerie, liczne lokale gastronomiczne i kafejki nie pozwalają się nudzić i skutecznie wypełniają czas turystom. Najciekawsze  miejsca do odpoczynku i posilenia się znajdują się na rynku. Miałam okazje zwiedzić znajdujące się tam lokale  i skosztować w nich znakomitych miejscowych potraw. W centrum miasteczka znajduje się niewielki port jachtowy otoczony zabytkową zabudową. Na miejscu mamy możliwość skorzystania z czarteru jachtu, który pozwoli nam na bliższy kontakt z naturą. Płynąc jachtem podziwiałam piękne kamieniste i żwirowe plaże oraz rozpościerające się niezwykłe krajobrazy. Na przedmieściach miasta znajdują się liczne urokliwe zatoczki. Amatorzy życia nocnego mogą wybrać się do baru lub dyskoteki. Na jednej z nich przetańczyłam całą noc bawiąc się doskonale. Hvar to miejsce, które pozwoliło mi odpocząć od zgiełku miasta, nasycić się wspaniałymi widokami i skorzystać z pięknej pogody.

 

Podsumowanie dla obcjokrajowców:

Hvar is the most famous city and port on the Hvar Island. We have arrived in this town on the fourth day of our cruise. We have visited more than a few historical monuments, fortresses, caves, local parks, churches and town squares in this city.

We have taken photos in renowned tourist places like Arsenal theatre, Dubokovic garden, fish museum Vrboska, Spanish fortress, Franciscan monastery, Island Scedro monastery, Stari Grad plain, Tvrdalj garden, Trim Stari grad plain and St. Mary church in Vrboska.

 

Na podstawie / From: Around Hvar by yacht