Czy tani ślub jest możliwy?

0
591

Wiele par marzy o ślubie z wielkim rozmachem. Jest to całkowicie zrozumiałe, gdyż prawie każdy chciałby by był to dzień, który nie tylko on zapamięta na całe życie, ale także znajomi i rodzina. To jednak często wiąże się z wielkimi wydatkami, na które jednak nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Inną sytuacją jest taka, w której para decyduje się na mały ślub tylko dla najbliższych. Motywacją jest najczęściej spokój i brak rozgłosu. Tutaj wydatki będą oczywiście mniejsze, ale nie zmienia to faktu, że jakieś pieniądze jednak wydać trzeba. W dzisiejszych czasach wiele osób biorących ślub chce jak najbardziej zminimalizować koszty. Dla nikogo nie jest wstydem, że w młodym wieku nie koniecznie jest się posiadaczem fortuny. Na szczęście istnieją sposoby, które pomagają w takiej sytuacji.

Planowanie wesela – dobry plan to podstawa

Każda Para Młoda pragnie, aby ich ślub i wesele stały się pięknym dniem wypełnionym momentami godnymi zapamiętania. Zdarza się jednak, że organizacja wesela wydaje się bardzo trudna i pełna trudnych decyzji. Przed rozpoczęciem przygotować warto rozpisać plan, a następnie punkt po punkcie realizować go bez zbędnego stresu.

Profesjonalne firmy

Można także powierzyć zadanie organizacji wesela specjalistom, którzy zajmują się tym zawodowo. W ten sposób zdejmiemy z siebie ciężar związany z profesjonalną organizacją imprezy. Jednak nawet w takim wypadku są rzeczy, o których sami będziemy musieli zdecydować. Wśród nich jest rzecz kluczowa – pomysł i wiodący motyw naszego ślubu i wesela. Powinniśmy wiedzieć, czy nasze przyjęcie ma być skromne, wystawne, tradycyjne czy eleganckie. Ten wybór ma wpływ na wybór miejsca, dekoracji, muzyki i innych elementów łącznie ze strojami Pary Młodej. To wpływa na decyzję o wyborze sali, dekoracji, kwiatów czy nawet stroju.

Ostatnio bardzo częstym rozwiązaniem jest proszenie gości, by zamiast różnych prezentów ślubnych w miarę możliwości dorzucili się na wesele. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, jednak zależy od tego, jakich gości zapraszamy. Jeżeli są to goście staromodni, mogą poczuć się urażeni taką śmiałością. Jednak dla młodych ludzi będzie to coś normalnego, przy czym na pewno zostanie doceniona szczerość organizatorów. Takie rozwiazanie pozwoli na naprawdę dużą oszczędność. Goście mogą przynieść też własnoręcznie robione potrawy co będzie także miłym akcentem, parę informacji o tym jak dobrać potrawy na wesele znajdziesz w serwisie katalogów sal weselnych ModneWesele

Innym sposobem jest zatrudnienie organizatora imprezy. Od razu jednak rozwiązanie to wydaje się związane z dodatkowymi kosztami. Jednak osoba, która zna się na organizowaniu imprez będzie w stanie wskazać co jest niezbędne, a co jest zbędne. Co więcej- bardzo możliwe jest, że wskaże które rozwiązania będą tańsze, a które są nieefektywne i w łatwy sposób mogą być zastąpione innymi. Chociaż z pozoru może się wydawać zupełnie inaczej, pozwoli to na zaoszczędzenie znacznej sumy pieniędzy.

Tani ślub to nie powód do wstydu. To coś normalnego, co dla wielu par jest naturalnym wyborem. Nie chodzi przecież o przepych, tylko o magię tego jednego, konkretnego dnia, którym będziemy się ekscytować do końca naszych dni. Nie musi on być wcale wystawny, aby był dal nas spełenieniem naszych najważniejszych chwil w życiu.